Zmarszczki, trądzik, przebarwienia, poszarzała cera? Jak pozbyć się mankamentów urody?
Jest jakieś cudowne lekarstwo?
Jest jakieś cudowne lekarstwo?
Oczszyszanie kwasami w gabinecie kosmetycznym, czy też w domu jest bardzo popularnym zabiegiem nie tylko wśród kobiet, ale i mężczyzn. Peeling z użyciem kwasu osłabia wiązania między komórkami naskórka i powoduje jego złuszczenie. Skóra staje się gładsza, czystsza, pory się odblokowują, pozbywamy się wszelkich zanieczyszczeń i suchych skórek.
Komu szczególnie polecane są kwasy?
Dla osób borykających się z: trądzikiem, licznymi przebarwieniami, zmarszczkami, bliznami lub dla posiadaczy szarej, zmęczonej skóry.
Istnieją jednak przeciwskazania do peelingów z kwasami i powinni ich przestrzegać wszyscy z: otwartymi ranami, odmrożeniami, poparzeniami, osoby chore na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne, czy przyjmujące retinoidy.
O czym warto pamiętać podczas kuracji?
- ochrona UVA/UVB; skóra, na którą oddziałuje kwas jest osłabiona i bardzo wrażliwa, koniecznie należy nakładać krem z wysokim filtrem, nawet kiedy nie ma silnego słońca. Dzięki filtrom nie nabawimy się przebarwień;
- sauna i opalanie; unikamy wylegiwania się na słońcu i w solarium;
- bardzo niskie temperatury; podobnie jak słońce, na skórę źle działa mróz.
Jak stosować?
- gabinet kosmetyczny: najbezpieczniej jest wykonywać peelingi z kwasami pod okiem profesjonalisty, który oceni stan naszej skóry, dobierze odpowiedni rodzaj kwasów i ilość zabiegów. Nie oszukujmy się, po jednym seansie z kwasem nasza cera nie będzie idealna, konieczna jest seria zabiegów, aby można było zauważyć rezultat. Cierpliwość i jeszcze raz cierpliowość :)
- preparaty stosowane w domu: można na własną rękę zakupić krem/serum z kawem i stosować w domu, jako osobną kurację lub uzupełnienie zabiegów przeprowadzanych w salonie. UWAGA! Przed rozpoczęciem swojej przygody z kwasem zapoznaj się na co dokładnie wpływa dany rodzaj kwasu i wybierz odpowienie stężenie! Bardzo łatwo jest podrażnić, czy też spalić skórę, przez nieodpowienie działanie! Ja postanowiłam ( po wcześniejszej rozmowie z kosmetyczką) zakupić serum z kwasem migdałowym 10 % i aplikować go w domu. Pamiętając o kilku zasadach nie wyrządzimy sobie krzywdy:) Kwasy przeznaczone do użytku domowego nie zadziałają tak szybko, jak te aplikowane w salonie, na efekty czasami trzeba czekać 2x dłużej.
Zasady:
- nie wybieraj kwasów o wysokim stężeniu (do 10%),
- przeprowadzaj kurację w okresie jesienno-zimowym (unikaj słońca i mrozów),
- stosuj krem z filtrem,
- nawilżaj cerę, gdyż kwasy mogą ją przesuszać,
- stosuj tylko 1 preparat z kwasami, nie obciążaj cery, wybierz krem/serum/tonik,
- aplikuj kwasy na noc,
- częstotliowść używania preparatu jest kwestią indywidualną, wszystko zależy od Twojej cery, jeżeli zauważysz, że jest przsuszona lub podrażniona zrezygnuj z codziennej aplikacji i nakładaj krem/serum 2-3 razy w tygodniu lub co 2 dzień,
- wykonuj peeling enzymatyczny, aby pozbyć się złuszczonego naskórka,
- pamiętaj o systematyczności! cierpliwie stosuj kwasy, aby zobaczyć poprawę stanu swojej cery.
Kwasy poprawiają stan cery i pomagają w problemach natury kosmetycznej, ale nie obędzie się bez gorszych momentów;/ Peelingi złuszczają wierzchnie warstwy naskórka i ukazują to co "siedziało" pod spodem :) Niech nie zrazi Was przejściowe pogorszenie stanu skóry! Może pojawić się wysyp pryszczy i dość duże łuszczenie. Trzeba wykonywać peelingi enzymatyczne i uspokajające maseczki do twarzy. Cierpliwie trzeba przeczekać ten czas:)
Rodzaje kwasów:
- glikolowy: najpopularniejszy z kwasów, otrzymywany z trzciny cukrowej. Rozjaśnia przebarwienia, pobudza odnowę komórkową, zwiększa syntezę kolagenu, leczy trądzik. Może powodować wysyp krostek, przy aplikacji możliwe delikatne pieczenie.
- migdałowy: otrzymywany z gorzkich migdałów. Ma większą cząsteczkę od kwasu glikolowego, dlatego wolniej przenika warstwę rogową naskórka, jest łagodniejszy i pozbawiony działania drażniącego. Ma silne właściwości antybakteryjne, hamuje łojotok i rozjaśnia przebarwienia. Może być stosowany u każdego, szczególnie w przypadku cery problematycznej, łojotokowej, mieszanej i wrażliwej.
- mlekowy: powstaje poprzez fermentację cukru mlekowego oraz innych cukrów fermentowanych bakterią kwasu mlekowego. Działa złuszczająco, dezynfekująco, oczyszcza skórę, hamuje rozmnażanie się bakterii.
- pirogronowy: występuje w occie, sfermentowanych owocach i jabłkach. Łagodzi łojotok skóry, stosowany w leczeniu przebarwień pozapalnych, trądziku pospolitym i w przypadku blizn potrądzikowych.
- salicylowy: pozyskiwany z drzewa różanego, malin, liści brzozy, senesu, kwiatów rumianku, kory wierzby i topoli oraz z olejów eterycznych, Odblokowuje pory, leczy trądzik, ma działania antybakteryjne, rozjaśnia przebarwienia, pomaga w niwelowaniu blizn i zmarszczek.
- cytrynowy: rozjaśnia przebarwienia, stosowany w peelingach rozjaśniających.
Jest wiele rodzajów kwasów, ja wybrałam te najpopularniesze. Można też mieszać je ze sobą (należy zasięgnąć informacji u profesjonalisty jakie kwasy można ze sobą łączyć i w jakich proporcjach). Nie posiadam odpowiedniej wiedzy, aby udzielać takich wskazówek, nie jestem dermatologiem, ani kosmetyczką, zawsze konsultuję się z kimś kto ma rzetelną wiedzę na ten temat :) Tylko osoba, widząca Waszą cerę i znająca jej problemy, może ocenić jej stan i dobrać najlepiej działającą kurację.
Jest wiele rodzajów kwasów, ja wybrałam te najpopularniesze. Można też mieszać je ze sobą (należy zasięgnąć informacji u profesjonalisty jakie kwasy można ze sobą łączyć i w jakich proporcjach). Nie posiadam odpowiedniej wiedzy, aby udzielać takich wskazówek, nie jestem dermatologiem, ani kosmetyczką, zawsze konsultuję się z kimś kto ma rzetelną wiedzę na ten temat :) Tylko osoba, widząca Waszą cerę i znająca jej problemy, może ocenić jej stan i dobrać najlepiej działającą kurację.
Do następnego :)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz